Все відсортували, а сьогодні здали

24 лютого 2016 р.

Бережемо природу – рятуємо життя! Саме під цим девізом кілька місяців тому ми рознесли по під’їздах більше сотні 5-літрових пластикових пляшок для збору кришечок. Так було розширено географію акцію по збору відходів у групі «Дарничанка». Потім до нас приєдналась наша рідна 42 школа, 412 і 474 садочки, Технічний ліцей м. Києва, Київська міська державна адміністрація, Пенсійний фонд Дніпровського району і численні –численні жителі столиці України.

Сьогодні день, до якого ретельно готувались – день здачі зібраного! На вихідні було розфасувано та запакувано кришечки, сьогодні волонтери їх відвезли на підприємство, що займається вторинною переробкою. 753 кілограми! Неймовірна цифра! Малесенькі кришечки! Здавалось, що нереально зібрати навіть 1 кілограм. А тут СІМСОТ! Завантажений до краю бус – саме такий об’єм займали зібрані вами кришечки.

Цей пост не про кришечки. А про відповідальність та свідоме ставлення до оточуючого середовища. А також про розуміння того, що разом – ми величезна сила. Не наш президент і навіть не путін смітить у наших дворах. Не вони викидають численні тарілочки, склянки, пляшки і пакетики після відпочинку на природі. Це все можна переробити! Цього разу, крім об’єму, ми маємо інші досягнення. Ми знаємо, що пакети (в народі «кульочки»), ємності від побутової хімії, кришечки від ліків, пластикові пляшки теж можна і треба збирати і здавати на переробку. Лише коли всі почнуть так робити, не буде куп сміття вздовж автомобільних доріг та залізниць, не буде сміттєзвалищ у кожному гайочку та просіці, не буде величезних гір сміття, які приречені побачити навіть наші внуки.

Нам потрібно прискіпливіше ставитись до сортування. Нагадую, що кришечки здіємо лише від харчових продуктів (молоко, вода, йогурт, кефір, гірчиця, кетчуп, сік, вода і т.д.), окремо збираємо упаковку від побутової хімії та кришечки від неї, окремо – пластикові пляшки від води (пресуємо ногою), окремо – поліетиленові пакети. Цього разу ми самостійно розфасували все перераховане. Але це займає досить багато часу. Для полегшення процесу упаковки на тижні закупили поліпропіленові мішки, які значно міцніші за поліетиленові та можуть використовуватись багаторазово.

Ще одна радість – 6038 гривень. Саме на таку суму грошей через нашу групу зібрали кияни сміттям. Всі ці кошти будуть найближчим часом витрачені на потреби Торецької (бувшої Дзержинської) міської лікарні, спеціалісти якої майже 2 роки рятують життя цивільним та військовим у зоні конфлікту. Завтра нам обіцяли дати список потреб, які будуть опубліковані. Тож продовжуємо, «Бережемо природу - рятуємо життя»! Без обмежень по віку, статі, національності, віросповіданню. Всі ми люди, і нам жити разом в спільному домі, в Україні!

Цілком ймовірно, що не всіх помічників згадано. Але ми будемо раді бачити ваші обличчя! Адже ви допомагаєте конкретними діями конкретним людям, які зачасту без свідомості потрапляють у прифронтову лікарню з пораненнями. Щоб допомагати не обов’язково мати багато грошей, але обов’язково мати багату душу!

Дякуєм Ірині Егліт за організацію збору у своєму мікрорайоні; Юлія Блохіна, Галина Зубкова, Вадим Макаревич - за збір та допомогу у завантаженні; Таміла Антоненко та Ірина Бурнос за чудових вихованців та активну життєву позицію, Ольга Варшавець, Ната Київ - за допомогу та мішки.
Окрема подяка нашому Володі (Владимир Бажов) за підтримку наших акцій, а Сергію та Ларису за конячку, яка все довезла до пункту призначення.

Також щиро дякуєм людям, які точно не читають сайт та фейсбук, а просто роблять свій внесок у загальну справу!!! Слава Україні та її жителям!