Екологічне ноу-хау 14-річної українки

Учениця 9 класу з Маріуполя Катерина Малкіна посіла друге місце на Міжнародній екологічній олімпіаді в Нідерландах зі своєю технологією утилізації відходів і збереження природних ресурсів. У процесі беруть участь личинки, яких використовують як корм, але згодовувати їм поліетилен додумалася поки тільки українська школярка. Про це розповів продюсер «Громадського радіо» Олексій Бурлаков, який доводиться Малкіної родичем.

«У нас новий метод утилізації пластикового сміття. Ми вирішуємо дуже масштабну проблему за допомогою личинок. Ми зараз отримуємо патент, тому подробиці не розголошуємо. Ці личинки дуже поширені, їх використовують як корм для рептилій, а ми знайшли для них інше застосування. Цей метод дозволить зробити світ чистішим. За 9 місяців 20 личинок можуть з'їсти один пакет », - розповідає науковий керівник Каті.

Підготовка до міжнародного конкурсу зайняла у Каті більше півроку: вона провела ряд дослідів, вивчивши різні види личинок і жуків. Тепер дівчинка і її науковий керівник планують втілити проект в повномасштабне виробництво. За їх словами, технологія привернула увагу іноземного інвестора. В Україні, на жаль, таких не знайшлося.

Крім Каті, в число срібних призерів на олімпіаді увійшла ще одна українка - учениця 11 класу луцької гімназії Анастасія Воробей. Її проект «Природно-заповідний фонд Волині» носить скоріше академічний характер.

Всього в конкурсі взяли участь понад 100 проектів з 49 країн світу.

Науковий потенціал нашої країни великий незважаючи на відсутність інтересу з боку держави і внутрішніх інвесторів. Нагадаємо, вчений з України, професор Марина Родніна отримала престижну наукову премію ім. Лейбніца (Gottfried Wilhelm Leibniz Prize). Це одна з найпочесніших нагород в науковому світі, вона присуджується німецькою науково-дослідною спільнотою (DFG - Deutsche Forschungsgemeinschaft). Її розмір - 2,5 млн євро.

Джерело: ain.ua
Image

Життєвий цикл пластикової пляшки

​Всі ми знаємо, що потріно перероблювати пластикові пляшки і контейнери. Але що насправді відбува...

Image

Грошовоа допомога для ВПО

Право на повторне отримання грошової допомоги ВПО визнав суд

Image

Розенко дав доручення Міністрам

3 травня 2017р. громадські організації зустрілися з Віце-прем'єр-міністром Павлом Розенком.