Бровари, хоспіс

16 листопада 2015 р.

Дуже непросто бути самотньою людиною. А самотньою дитиною ще складніше. А самотньою мамою з десятиденним немовлям на руках, без домівки, без підтримки??? Як такій жінці?

Сьогодні ми бачили різні види самотності. Самотніх стареньких бабусь і дідусів, яких евакуювали із зони АТО. І які знайшли тепло і нову родину в Хоспісі для людей літнього віку. Покинутих сестричок в інфекційному відділенні лікарні. Та одиноку маму з новонародженою донечкою, у якої чоловіка забрала війна, а матір – смертельна хвороба. Боляче і страшно дивитись на одиноку старість, дитинство і молодість. Однаково боляче (((.
Настюша і Ліля явно стало проводити більше часу з дорослими. Настя хворіла, в неї процедури, лікування. Для якоїсь дитини – це жах. А для неї за щастя, адже таким чином з нею проводять більше часу. Дівчинка, як завжди активна і життєрадісна. Вона міцно обнімає і притискається до нас. Із захопленням біжить до сестрички і в свої три рочки по-дорослому турбується про чистенький одяг для маленької, цілує її в лобик, а на чужих тьотю і дядю, які по черзі тримають сестру, каже мама і тато. Чути такі прості слова з вуст цієї дитини, це дуже і дуже великий біль (((. Ліля вже сідає. За ті півтора тижні, що я її не бачила, вона зробили помітний ривок у розвитку. Зараз дівчинка значно більше схожа на семимісячну дитину, ніж у минулий мій візит.

У Хоспісі, як завжди панує сімейна підтримка та надія. Розмірковуємо, як встановити офіційне, а не лише фактичне, опікунство над дітьми, що там проживають. Обговорюємо переселенські справи жителів Хоспісу, а також їх нехитре дозвілля. Старенькі сплели величезну маскувальну сітку, діти намалювали малюнки і написали листи. Всі вони знають, як багато, і водночас як нікчемно мало вартує людське життя там… Волонтери, що були з нами, забрали з такою любов’ю сплетений порятунку і обіцяють передати туди, де найпотрібніше.

Ще одне місце під Броварами, де проживають переміщені зі сходу України люди. І черговий біль молодої мами, яка вагітною тікала, «куди очі дивляться» з пекла в Чернухіно. У якої під час обстрілів загинув чоловік. І яка має значні проблеми зі здоров’ям та потребує обстеження для дитини . Як одна людина може пережити стільки горя??? Питання риторичне…

Шукаємо людей чи організацію, готових взяти під крило маму з немовлям хоча б на перший час. Найближчі виплати жінка отримає не раніше січня місяця.